Kemping i noclegi w Zdyni "Hyża"
*


English version


Zdynia, to jedno z najbardziej malowniczych miejsc Polski, położone w dolinie Zdynianki z dala od zgiełku miast i pędzącego czasu. Magia miejsca, to możliwość wypicia kawy na kwiecistej łące z widokiem na bociany, śniadanie ze świeżych serów z sąsiadującej bacówki, grilowane rydze z pobliskiego lasu na kolację i świerszcze na dobranoc. Latem można poznać barwną, łemkowską kulturę na corocznym festiwalu Watra, zasmakować tradycyjnej kuchni, pobiesiadować śpiewając i tańcząc do późnej nocy. Pobliski Magurski Park Narodowy, to najbardziej lesisty park w Polsce i wspaniałe miejsce do wędrówek pieszych oraz rowerowych wypraw.

Serdecznie zapraszamy na wypoczynek do nowootwartego obiektu :), który jest jednogwiazdkowym kempingiem. Obiekt jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

Okoliczne atrakcje:
Łemkowszczyzna to tygiel trzech religii, barwna mieszanka kultur, co przejawia się w krajobrazie wsi, kuchni i okolicznym języku. Wyprawa małopolskim Szlakiem Architektury Drewnianej, skupiającym świetnie utrzymane, okoliczne cerkwie docenione przez Unesco, to możliwość poznania zanikającej sakralnej architektury trójdzielnej i wielu cennych ikonostasów.

Pasjonaci jazdy konnej są serdecznie witani w pobliskiej stadninie w Regetowie, gdzie znajduje się największa hodowla hucułów. Dodatkowo w tym miejscu można skorzystać z całorocznej groty solnojodowej.

Wysowa Zdrój, to nieco większy ośrodek turystyczny z parkiem zdrojowym, gdzie warto się zatrzymać na kubeczek leczniczej wody mineralnej i spacer po parku.

Krótka wycieczka na Słowację? To do Bardejowa, który ze względu na średniowieczną zabudowę znajduje się na liście dziesięciu największych atrakcji turystycznych Słowacji.

Odległości do różnych miejscOferta Hyżej:

1. Nocleg w namiocie - 18 zł od osoby
2. Nocleg w przyczepie lub samochodzie kempingowym - 26 zł od osoby
3. Podłączenie elektryczności - 10 zł za jedną dobę
4. Dziecko do lat 10 - połowa ceny podanej w pkt. 1 i 2.
5. Bezpłatnie dziecko do lat 4 towarzyszące osobie dorosłej według pkt. 1 i 2.
6. Miejsce noclegowe z własną pościelą w pokoju wieloosobowym - 25 zł od osoby
7. Miejsce noclegowe w pokoju 6cio lub 8io osobowym - 35 zł od osoby.
8. Użycie pralki – 20 zł.

Dla gości dostępny jest węzeł sanitarny i parking.
Rezerwacje można robić pod numerem 605 297 139. Zapraszamy!
Zdynia 80, 38-315, Uście Gorlickie
(kemping znajduje się na końcu wsi jadąc od strony Gorlic)
współrzędne geograficzne kempingu: 49 28’ 14.4’’ północnej szerokości i 21 17’ 43.4’’ wschodniej długościZdjęcia kempingu i okolic

„…Cyś ty cłeku łosalał
Cy ty ni mos rozumu?
ZDYNIA je tako pikno
A ty kces siedać w domu?
W dole strumyk wartko płynie
Baca śpiwo kajś w dolinie
Łod Słowacji wiater wieje
Syćkim się tu nieźle dzieje.
Cłek się garnie do ludzi
Nikto się tu nie nudzi
ZDYNIA na wos ceka
Chybojcie tu – kej z daleka! …”

Kemping Hyża w Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu

dsp.agh.edu.pl